Właściwości tytanu

Tytan to metal o srebrno-stalowo-szarym zabarwieniu, charakteryzującym  się niezwykłą lekkością (jest ok. 45% lżejszy od stali) oraz  niespotykaną wytrzymałością. To jeden z najtwardszych metali na świecie - w porównaniu ze stalą, złotem, srebrem i platyną jest dużo bardziej odporny na odkształcenia mechaniczne.

Tytan zwany czasami "metalem magicznym" jest wykorzystywany w zaawansowanych technologiach m.in. w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Ponadto - dzięki swoim właściwościom - od lat używany jest w implantologii, gdyż – w przeciwieństwie do innych metali - nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.

Od lat stosowany jest także do wyrobu biżuterii, polecanej szczególnie dla osób, uczulonych na nikiel. Polerowany tytan jest bardzo podobny do platyny - tak pod względem połysku, jak i wyglądu.

Tytan nie koroduje i jest odporny na działanie promieni słonecznych, słonej wody, chloru, kwasu solnego i innych substancji chemicznych. Oferowana przez nas biżuteria jest w 100% hypoalergiczna, a co za tym idzie – nie powoduje podrażnień skóry i odczynów alergicznych.

Ponadto biżuteria ta jest idealna dla osób aktywnych, czynnie uprawiających sport, a dodatkowo ceniących sobie oryginalne oraz unikatowe wzornictwo.